Luxoft wchodzi do Gdańska

opublikowano: 10-12-2015, 22:00

Do 2017 r. w trójmiejskim biurze firmy IT będzie pracować kilkaset osób.

Po Krakowie i Wrocławiu Luxoft, dostawca usług IT notowany na NYSE, otworzył biuro w Gdańsku.

Myślimy o kolejnym miejscu, ale jest zbyt wcześnie, by ujawnić jego nazwę. Nie jesteśmy jednak jeszcze na tyle odważni, by rozglądać się po mniejszych miastach — ujawnia Przemek Berendt, wiceprezes Luxoftu ds. globalnego marketingu.
Zobacz więcej

KOLEJNY RUCH:

Myślimy o kolejnym miejscu, ale jest zbyt wcześnie, by ujawnić jego nazwę. Nie jesteśmy jednak jeszcze na tyle odważni, by rozglądać się po mniejszych miastach — ujawnia Przemek Berendt, wiceprezes Luxoftu ds. globalnego marketingu. Marek Wiśniewski

— W ciągu kilkunastu miesięcy chcemy zatrudnić w Trójmieście kilkuset informatyków. Tak jak w innych naszych polskich miejscach, zależy nam, żeby bardzo szybko osiągnąć pozycję lokalnego lidera pod względem dynamiki wzrostu kadry. O naszych możliwościach świadczą liczby. Od grudnia 2014 r. zwiększyliśmy zatrudnienie w Polsce z 600 do ponad 1500 specjalistów — mówi Wojciech Mach, dyrektor zarządzający Luxoft Poland. Polska jest teraz trzecią pod względem liczebności pracowników lokalizacją Luxoftu — po Ukrainie i Rosji, a przed Rumunią.

Poszli w świat

Luxoft niedawno obchodził pięciolecie działalności w Polsce, a w rankingu Computerworld TOP200 znalazł się w pierwszej dziesiątce największych firm IT w Polsce. W Gdańsku już od jakiegoś czasu pracował dla jednego klienta.

— Udało się namówić kolejnych do tego miejsca, dlatego zapadła decyzja o otwarciu biura. Obecnie zatrudniamy tu 30 osób — mówi Przemek Berendt, wiceprezes Luxoftu ds. globalnego marketingu. Firma szuka informatyków z kilkuletnim stażem, m.in. programistów Java, Net, C++, a także specjalistów QA i analityków biznesowych.

— Mamy ciekawe projekty i branże, miejsca na całym świecie i program Internal Mobility, w ramach którego promujemy pracowników wewnątrz organizacji — podkreśla Przemek Berendt. Luxoft ma biura w 28 miejscach w 15 krajach, a w ostatnichkilkunastu miesiącach otworzył nowe — w Bułgarii i Meksyku. Przejął też firmę Radius z Seattle, wyspecjalizowaną w internecie rzeczy, oraz brytyjski Excelion zajmujący się wdrożeniami systemów bankowych, m.in. w Afryce Południowej i Australii.

— W Polsce rozważaliśmy kilka potencjalnych akwizycji, ale szukamy albo spółki z wyspecjalizowaną ofertą i bazą klientów, albo rozwiązaniami technologicznymi. W kraju nie znaleźliśmy odpowiedniej firmy — przyznaje Przemek Berendt. Klientów z Polski jest jak na lekarstwo, firma rośnie dzięki zamówieniom z Zachodu. — W październiku raportowaliśmy wzrost przychodów o 30 proc., który jest skorelowany ze wzrostem zatrudnienia. Przekroczyliśmy już poziom 10 tys. pracowników — mówi wiceprezes Luxoftu.

Nadmorskie klimaty

W Gdańsku firma ma biuro w biurowcu Alchemia. Wynajmuje 670 mkw., docelowobędzie mieć 2,2 tys. mkw.

— Luxoft to znana marka oraz znaczący gracz w sektorze IT, dlatego decyzja firmy o wyborze Gdańska na kolejną siedzibę wskazuje, że jako region mamy wiele do zaoferowania — mówi Ryszard Świlski, wicemarszałek województwa pomorskiego. To kolejny projekt z branży nowoczesnych usług biznesowych, w której w Trójmieście pracuje już 13,7 tys. osób.

— Pomorze staje się coraz silniejszym ośrodkiem, który przyciąga firmy technologiczne. W ostatnim czasie biura w Trójmieście otworzyły Epam z Krakowa, PGS Software z Wrocławia czy ukraińska firma Ciklum — podsumowuje Anton Koval z Invest In Pomerania, agencji, która ściąga inwestorów do Trójmiasta.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu