Lynka dostanie kapitały od CPF

Grzegorz Brycki
opublikowano: 18-05-1999, 00:00

Lynka dostanie kapitały od CPF

Central Poland Fund, fundusz venture capital, zainwestuje kilka milionów dolarów w krakowską spółkę Lynka, producenta koszulek polo, kurtek i toreb sportowych. Janusz Skrzypkowski, menedżer inwestycji Łódź Management Group, firmy zarządzającej CPF, nie chce jednak powiedzieć, o jaką sumę chodzi. W zamian za kapitały, dzięki którym firma rozbuduje swoje magazyny i kupi nowe maszyny, CPF stał się mniejszościowym udziałowcem Lynka. Janusz Skrzypkowski nie chce też ujawnić, ile udziałów w spółce objął fundusz.

— Będziemy obecni w Lynka przez 3-5 lat. Potem sprzedamy pakiet inwestorowi strategicznemu — mówi Skrzypkowski.

W Polsce istnieje dużo firm wykonujących nadruki, ale — zdaniem Skrzypkowskiego — Lynka bije je wszystkie jakością.

— Jest to pierwsza i jedyna europejska firma, która w prestiżowym konkursie SGIA odbywającym się co roku w USA zdobyła złoty medal za jakość nadruków na koszulkach — mówi Skrzypkowski.

CPF zarządza kapitałem 10 mln USD (39,2 mln zł). Fundusz zainwestował dotychczas w kaliską firmę Gabriel, zarządzającą siecią salonów kosmetycznych i fryzjerskich. GB

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Brycki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Lynka dostanie kapitały od CPF