M7 Real Estate na zakupach

opublikowano: 08-07-2019, 22:00

Europejski inwestor dodał do polskiego portfela pięć nieruchomości.

W imieniu swojego funduszu M7 Polish Active Fund (PolAF) kupił biurowce Cristal Park i Mokotów Plaza w Warszawie oraz budynki biurowo-magazynowe Eurologis I, Eurologis II i Długosza BC we Wrocławiu. Łączna wartość transakcji wyniosła 65 mln EUR. Łącznie wzbogacił się o około 63 tys. m kw. powierzchni najmu, z czego 89 proc. jest wynajęte 75 najemcom, średnio na trzy lata. Ze 120 mln EUR, przeznaczonych na inwestycje M7 Polish Active Fund w nieruchomości w Polsce, zainwestowano już 90 proc. Wcześniej w marcu 2019 r. M7 Real Estate kupił za 45 mln EUR liczący siedem budynków biurowych kompleks Green Park w Katowicach oraz biurowce Delta 44 w centrum Wrocławia i Mazovia Plaza w Warszawie.

„Najnowsze przejęcia stanowią dopełnienie aktywów nabytych w tym roku i zapewniają różnorodność geograficzną oraz sektorową opartą na silnym profilu najemców. Obserwujemy wzrost czynszów, który (…) doprowadzi do silnego i stabilnego zwrotu z inwestycji dokonywanych przez fundusz” — mówi David Ebbrell z M7.

Katarzyna Parkot, dyrektor zarządzający M7 w Polsce, zaznacza, że inwestor liczy również na wzrost zysków wynikający z zarządzania kupionymi aktywami.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Berłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu