Ma domaga się cięższych wyroków dla fałszerzy

aktualizacja: 07-03-2017, 10:10

Jack Ma, twórca holdingu Alibaba Group domaga się, by chińskie władze zaostrzyły walkę z fałszerzami produktów, informuje Bloomberg.

Globalne marki od dawna krytykują chiński serwis, że stał się on platformą dla sprzedaży podrabianych towarów.

Jack Ma, założyciel Alibaba Group Holding
Zobacz więcej

Jack Ma, założyciel Alibaba Group Holding

FOT. Bloomberg

Prezes Alibaba Group zaapelował do Narodowego Kongresu Ludowego w Pekinie, by kary dla fałszerzy były równie ostre jak dla pijanych kierowców.  W liście otwartym opublikowanym na swoim profilu w serwisie mikroblogowym Weibo, Ma napisał, że obecne przepisy są zbyt luźne i władze powinny odnieść wymiar maksymalnych kar więzienia.

Serwis aukcyjny Alibaba od lat jest krytykowany za niewystarczającą walkę z podróbkami. W ubiegłym roku amerykański urząd przedstawiciela ds. handlu uznał rynek za przychylny podróbkom.

- Musimy walczyć z podróbkami tak samo jak zwalczamy jazdę po pijaku.  Żadna firma w pojedynkę tego nie dokona. Istniejące przepisy są przestarzałe (…) i zostawiają zbyt szerokie pole dla oszustów – napisał Ma.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Ma domaga się cięższych wyroków dla fałszerzy