Ma powstać Fundusz Bezpieczeństwa na Drogach

  • PAP
opublikowano: 16-09-2019, 18:56

Stworzymy Fundusz Bezpieczeństwa na Drogach, przeznaczymy pieniądze na światła, przejścia dla pieszych, ronda i chodniki; to wszystko jest potrzebne, żeby nasze dzieci, obywatele czuli się bezpiecznie na drogach - powiedział premier Mateusz Morawiecki w poniedziałek w Pajęcznie (woj. łódzkie).

Premier podkreślił, że rząd realizuje wiele projektów rozwojowych i infrastrukturalnych, takich jak Fundusz Dróg Samorządowych. "Ten fundusz - nawet spójrzcie na to od strony liczbowej - jest mniej więcej 10 razy większy, o 1000 procent większy, niż Fundusz Dróg Lokalnych średnio rocznie, który wypracowała Platforma Obywatelska - partia Grzegorza Schetyny" - podkreślił Morawiecki.

Jego zdaniem, ten fundusz "poprawia jakość życia i bezpieczeństwo na drogach". "Zresztą chcę powiedzieć tutaj w Pajęcznie, że będziemy tworzyć również Fundusz Bezpieczeństwa na Drogach, (będą) specjalnie dedykowane pieniądze na światła, przejścia dla pieszych, ronda, chodniki, dochodzące do skrzyżowań. To wszystko, co jest potrzebne, żeby nasze dzieci, nasi obywatele czuli się bezpiecznie na drogach" - zapowiedział premier. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu