Mabion zdobył 174,8 mln zł, ale i tak będzie emisja

opublikowano: 23-03-2018, 07:50
aktualizacja: 23-03-2018, 07:58

Twiti Investments sprzedał inwestorom instytucjonalnym 1,92 mln akcji Mabionu, a wpływy w wysokości 174,8 mln zł przekazał w formie pożyczki giełdowej spółce, której był największym akcjonariuszem.

Pożyczka zostanie spłacona w formie umownego potrącenia wzajemnych wierzytelności - spółka wyemituje dla Twitinowe akcje w ofercie prywatnej po cenie 91 zł, a więc takiej samej, po jakiej akcjonariusz sprzedał akcje. 

Artur Chabowski – prezes zarządu Mabion
Wyświetl galerię [1/2]

Artur Chabowski – prezes zarządu Mabion Fot. Marek Wiśniewski

Sprzedane przez Twiti akcje stanowią 16 proc. kapitału zakładowego i dają 14,37 proc. głosów na WZA.

Jak dodano, oferta Twiti została skierowana głównie do inwestorów instytucjonalnych specjalizujących się w sektorze ochrony zdrowia i biotechnologii ze Stanów Zjednoczonych. Ale gros kapitału dały EBOR, który zainwestuje 61,4 mln zł, oraz PFR Life Science, który dorzuci 38,3 mln zł. 

"Spółka zamierza wykorzystać środki uzyskane z Pożyczki od Akcjonariusza m.in. na rozbudowę Centrum Badawczo Rozwojowego w Konstantynowie Łódzkim oraz pokrycie kosztów i zobowiązań związanych z rozwojem i komercjalizacją Mabion CD20" - dodano.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Mabion zdobył 174,8 mln zł, ale i tak będzie emisja