Maciej Niebrzydowski w Elkopie jak widmo

KL, GRA
opublikowano: 21-01-2009, 00:00

Pojawia się i znika. Maciej Niebrzydowski ujawnił się w Elkopie, ale za chwilę zejdzie poniżej 5 proc.

Pojawia się i znika. Maciej Niebrzydowski ujawnił się w Elkopie, ale za chwilę zejdzie poniżej 5 proc.

Za transakcją na Elkopie, o której rynek dowiedział się przed wczorajszą sesją, stoi Elżbieta Sjöblom. To matka Macieja Niebrzydowskiego, znanego z aktywnego inwestowania na giełdzie. W ich portfelu są już akcje mrożonkowego Jago, inwestycyjnego Stormmu (który łączy się właśnie z Jago), deweloperskiego Ganta, budowlanego Zrembu-Chojnice, a także Elektrimu. Teraz do tego grona dołączył Elkop, który wykonuje roboty budowlano-montażowe w branży elektrycznej. Niebrzydowski kontroluje 5,73 proc. kapitału spółki.

— Zainwestowaliśmy z mamą w Elkop ze względu na ich firmę zależną — El-Eko System, zajmującą się energią odnawialną, a zwłaszcza wiatrową. Tak jak już wcześniej deklarowałem, postrzegamy energetykę jako bardzo atrakcyjną branżę, która ma przyszłość — mówi Maciej Niebrzydowski, inwestujący w imieniu Elżbiety Sjöblom.

Obecność inwestora w akcjonariacie jest jednak tylko chwilowa, a to za sprawą ostatniej emisji akcji, którą przedwczoraj wreszcie zarejestrował sąd. W wyniku rejestracji kapitał zakładowy Elkopu wzrósł prawie pięciokrotnie, a udział Niebrzydowskiego (przy założeniu, że nie ma w portfelu praw do akcji) spadł do 1 proc.

Zaskoczenia wejściem Niebrzydowskiego nie kryje tymczasem spółka. Sławomir Olszewski, dyrektor ds. nowych projektów Elkopu, zapewnia, że do tej pory akcjonariusz nie kontaktował się z zarządem.

Kurs akcji Elkopu, notowanego w systemie podwójnego fixingu, nie zareagował wczoraj na informacje o nowym akcjonariuszu. Wzrosły za to notowania praw do akcji (o 100 proc., czyli o 1 grosz, do 2 groszy), choć przy niewielkich obrotach.

Maciej Niebrzydowski deklaruje, że nadal aktywnie inwestuje. Nie wyklucza, że ujawni się jako udziałowiec w innej firmie. A może nawet w dwóch.

— Jesteśmy z mamą udziałowcami dwóch kolejnych spółek giełdowych. Rozważamy w przyszłości przekroczenie w nich progu 5 proc. — zapowiada.

W grudniu na łamach "PB" Niebrzydowski przekonywał, że w przyszłej hossie na GPW jednym z czarnych koni będzie Rafako, które produkuje kotły dla energetyki. Teraz podkreśla, że to wskazanie okazało się jak dotąd trafne.

— Kurs Rafako, mimo kłopotów z opcjami walutowymi w spółce zależnej, znacznie wzrósł. To jedyna spółka wśród zagrożonych opcjami, której kurs zachował się w ten sposób — podkreśla Maciej Niebrzydowski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL, GRA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Maciej Niebrzydowski w Elkopie jak widmo