Macron: bez zmian w zaangażowaniu państwa w Renault

opublikowano: 27-06-2019, 07:32

Prezydent Emmanuel Macron powiedział, że nie ma potrzeby, aby państwo zmniejszało zaangażowanie w kapitale Renault, którego jest największym akcjonariuszem, donosi Reuters.

Wypowiedź prezydenta Francji kontrastuje z niedawną deklaracją ministra finansów. Bruno Le Maire ogłosił, że rząd jest gotów na redukcję sięgającego 15 proc. kapitału zaangażowania w Renault w celu wzmocnienia aliansu francuskiej spółki z japońskim Nissan Motor.

W ostatnim czasie relacje między członkami aliansu zaczęły być napięte. Wiąże się to z aresztowaniem w Japonii pod zarzutem przestępstw finansowych jego twórcy i do niedawna szefa zarówno Renault i Nissana, Carlosa Ghosna. Prezydent Francji podkreślał jednak, że jest to sprawa, która nie powinna mieć wpływu na partnerstwo francuskiej i japońskiej spółki.

- Nic w obecnej sytuacji nie usprawiedliwia zmiany we wzajemnym posiadaniu akcji, zasadach zarządzania, a także zaangażowania państwa w Renault, co nie ma nic wspólnego z Nissanem – powiedział Macron dziennikarzom.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy