MacroSoft idzie na wolny

Artur Sulejewski
opublikowano: 26-05-1999, 00:00

MacroSoft idzie na wolny

Jeszcze w 1999 roku zarząd spółki zamierza doprowadzić do notowań akcji MacroSoftu na rynku wolnym warszawskiej giełdy. Obecnie spółka pracuje nad przygotowaniem prospektu emisyjnego.

— CTO spełniło nasze oczekiwania. MacroSoft dojrzewa do notowań na rynku giełdowym. Ponadto inwestorzy, którzy zamierzają kupić nasze obligacje, wolą rynek giełdowy niż wolny — poinformował Paweł Bondar, prezes MacroSoft.

W związku z planowanymi przenosinami na GPW, właściciele firmy przewidują przeprowadzenie kilku operacji. Ich zdaniem, spowodują one wzrost atrakcyjności inwestycyjnej oraz wpłyną na umocnienie potencjału rozwojowego MacroSoftu.

Akcjonariusze spółki zdecydowali się na emisję stu trzyletnich obligacji zamiennych na akcje. Wartość nominalna i emisyjna wyniesie 50 tys. zł za każdy papier. Pozyskanie tą drogą przez MacroSoft 5 mln zł stworzy warunki do szybszego jego rozwoju, doprowadzi do zwiększenia jego kapitalizacji, w konsekwencji wzrośnie płynność akcji.

W celu spełnienia wymogów stawianych emitentom przez GPW (w myśl regulaminu giełdy kapitał własny spółki ubiegającej się o notowania na rynku wolnym musi wynosić minimum 1,5 mln zł) firma dokona podwyższenia kapitału akcyjnego poprzez przeniesienie części środków z funduszu zapasowego. Emisja serii F liczyć będzie 526 tys. 350 akcji. Walory tej serii zostaną opłacone przez spółkę i będą wydane dotychczasowym akcjonariuszom (na dwie stare akcje przypadnie jedna nowa).

MacroSoft zdecydował się także na połączenie z największym podmiotem zależnym — Biurem Hadlowym MacroSoft.

W opinii kierownictwa spółki, zabieg ten pozwoli na zwiększenie sprzedaży i zysków MacroSoftu, spadną powielające się koszty. Powinno to przełożyć się na zwiększenie atrakcyjności firmy w oczach inwestorów. Ponadto kwietniowe WZA spółki postanowiło, że zarządowi firmy, kierownictwu podmiotów zależnych (w grupie kapitałowej MacroSoft znajduje się 12 spółek) oraz pracownikom przydzielonych zostanie 90 tys. opcji objęcia akcji nowej emisji. Ma to na celu zintegrowanie kadry zarządzającej i pracowników z przedsiębiorstwem. Jednocześnie akcjonariusze dostali gwarancje dalszego rozwoju firmy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Artur Sulejewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / MacroSoft idzie na wolny