Madryt: Iberia wchodzi do aliansu One World

Artur Lisowski
24-11-1999, 00:00

Madryt: Iberia wchodzi do aliansu One World

CZAS NA PRZYSTOSOWANIE: Tomasz Romiszowski, dyrektor głównego biura Iberii W Polsce, zapowiada, że zajdzie jeszcze wiele zmian, zanim hiszpański przewoźnik na dobre zadomowi się w rodzinie One World. fot. MP

Najbardziej opłacalna jest podróż do stolicy Hiszpanii samolotem. Pięć razy w tygodniu z Warszawy do Madrytu odlatują maszyny PLL LOT. Większość turystów wyjeżdżających do Hiszpanii wybiera autokar.

Najszybciej do Madrytu można dolecieć samolotem. PLL LOT wraz z hiszpańskimi liniami Iberia prowadzi na tej trasie wspólne rejsy na zasadzie code share. Z warszawskiego Okęcia pięć razy w tygodniu do stolicy Hiszpanii odlatują samoloty LOT-u.

— W przyszłości planuje się także uruchomienie rejsów do Barcelony — mówi Tomasz Romiszowski, dyrektor biura Iberii w Polsce.

Hiszpańskie linie weszły właśnie do aliansu One World.

Zamknięty czternastodniowy bilet w klasie ekonomicznej kosztuje 1293 zł. Za trzymiesięczny bilet otwarty w klasie biznes trzeba zapłacić 4683 zł. Do tego doliczyć trzeba opłatę lotniskową wysokości 60 zł. Lot z Warszawy do Madrytu trwa trzy i pół godziny.

Od września 1999 r. wiele zmieniło się w systemie sprzedaży biletów Iberii na terenie Polski.

— Dotychczas bilety na samoloty Iberii sprzedawało w naszym kraju jedynie warszawskie biuro tych linii. Od września hiszpański przewoźnik oferuje swoje bilety we wszystkich biurach podróży licencjonowanych przez Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Lotniczych IATA — zaznacza Tomasz Romiszowski.

Autobusy dla turystów

Najpopularniejszym środkiem transportu, jaki wybierają podróżujący do Hiszpani turyści, jest autokar. Na podróż na południowo-zachodni kraniec Europy przeznaczyć trzeba jednak aż dwa pełne dni. Bilet do Madrytu w obie strony kosztuje 750 zł. Z Warszawy, Krakowa i Wrocławia do stolicy Hiszpanii autobusy odjeżdżają dwa razy w tygodniu.

Podobna sytuacja jest w przypadku Barcelony. Bilet do tego miasta jest tańszy, bo kosztuje 679 zł.

Wielu przewoźników podkreśla, że w okresie świąt ceny te mogą ulec zmianie.

Koleją dłużej

Najmniej ekonomicznym środkiem transportu do Hiszpanii jest kolej. Droga z Polski do Madrytu i Barcelony trwa aż trzy dni.

Osoba, która zdecyduje się dojechać do Madrytu koleją, musi przygotować się na pięć do sześciu przesiadek. Nie jest to dużo dla wytrwałych obieżyświatów, ale biznesmenowi może odechcieć się robienia interesów w tej części Europy.

Cena biletu kolejowego w klasie pierwszej na tej trasie wynosi około 2,5 tys. zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Artur Lisowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Madryt: Iberia wchodzi do aliansu One World