Magazyn - lodówka za 60 mln zł

opublikowano: 28-08-2009, 13:04

Ponad 60 mln zł kosztowało centrum logistyczne dla mrożonych produktów spożywczych, które w Radomsku (Łódzkie) wybudowała i wyposażyła japońska firma Frigo Logistics. W piątek nastąpiło jego uroczyste otwarcie.

To jedna z najnowocześniejszych mroźni składowych w Polsce. Obiekt jest wyposażony m.in. w urządzenia sterowane komputerowo, energooszczędne, bezpieczne dla pracowników oraz obojętne dla środowiska. W magazynie, w którym może się pomieścić ok. 30 tys. palet przechowywane są m.in. lody, owoce, warzywa, dania gotowe i ryby. Na miejscu produkty te są sortowane i dystrybuowane zgodnie z życzeniami klientów.

Inwestycja powstała na obszarze podstrefy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Frigo Logistics, gdzie pracę znalazło 70 osób, jest już siódmą firmą, która działa na terenie podstrefy ŁSSE w Radomsku.

Frigo Logistics należy do Nichirei Logistics Group - wiodącego w Japonii i na świecie operatora logistycznego produktów wymagających kontrolowanych temperatur. Firma posiada siedzibę i centrum logistyczne w Żninie w województwie kujawsko-pomorskim. Symboliczne otwarcie drugiego w Polsce centrum logistycznego nastąpiło zgodnie ze starym japońskim ceremoniałem "Kagamibiraki", w czasie którego rozbija się drewnianymi młotkami wieczko drewnianej beczki wypełnionej alkoholem.

ŁSSE została utworzona w 1997 roku. Obecnie obejmuje obszar o powierzchni ponad 1162 ha, położonych w trzech województwach: łódzkim, wielkopolskim i mazowieckim. Strefa ma charakter rozproszony i składa się z kilkudziesięciu podstref. Od początku jej istnienia wydano 145 zezwoleń na działalność w strefie. W sumie łączna wartość nakładów inwestycyjnych wyniosła dotąd ok. 8 mld zł, natomiast liczba deklarowanych miejsc pracy sięga niemal 20 tys. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Magazyn - lodówka za 60 mln zł