Magazynowa oferta Hiszpanów

opublikowano: 18-08-2009, 11:30

Dwie kolejne firmy z kraju Cervantesa szukają w Polsce partnerów. Proponują regały i urządzenia magazynowe.

Ideas en Metal, grupa hiszpańskich firm zajmujących się m.in. projektowaniem i produkcją konstrukcji stalowych, regałów i systemów magazynowych, oraz Almacar, która skupuje, regeneruje i sprzedaje wózki magazynowe, chcą wejść na polski rynek.

— Ideas en Metal szuka w Polsce importerów i dystrybutorów, którzy dysponują powierzchnią magazynową oraz doświadczeniem w branży systemów logistycznych — mówi Leszek Winiarek z Biura Radcy Handlowego Ambasady Hiszpanii, do którego zgłosiła się firma.

Spółka produkuje regały magazynowe, szafy metalowe, przegrody metalowe i systemy komputerowe dla magazynów pod markami Riveto i Esnova Racks. Z kolei Almacar szuka w Polsce importerów, dystrybutorów i wypożyczalni wózków widłowych z zapleczem technicznym pozwalającym świadczyć usługi serwisowe.

— Firma jest też zainteresowana skupem używanych pojazdów i urządzeń w Polsce — dodaje Leszek Winiarek.

Ideas en Metal i Almacar to kolejne firmy z Hiszpanii, którym "PB" pomaga znaleźć kontrahentów.

— Po artykule o producencie oliwy zainteresowanie polskich firm przerosło nasze oczekiwania. Dostaliśmy pięć e-maili z propozycją współpracy. Większość zainteresowanych firm nie była związana bezpośrednio z branżą spożywczą, więc sami nigdy byśmy do nich nie dotarli. Ale jest zbyt wcześnie, by ocenić, czy dojdzie do współpracy. Zwykle proces "badania gruntu" trwa jakieś trzy miesiące — ocenia Małgorzata Kozakiewicz z ambasady Hiszpanii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Magazynowa oferta Hiszpanów