Magazyny idą hurtowo

opublikowano: 09-07-2020, 22:00

Firma GLP kupiła od Grupy Goodman cały portfel nieruchomości logistycznych w Europie Środkowo-Wschodniej.

Wartość transakcji wyniosła ok. 1 mld EUR. Najwięcej powierzchni (ok. 70 proc.) znajduje się w Polsce w takich miastach, jak Warszawa, Poznań, Wrocław, Trójmiasto, Kraków i Śląsk. Największy z zakupionych przez GLP projektów w Polsce to Pomorskie Centrum Logistyczne, zlokalizowane w pobliżu głębokowodnego terminala kontenerowego DCT Gdańsk.

— Planujemy dalsze inwestycje w regionie, w tym rozbudowę parków logistycznych oraz realizację nowych projektów w kluczowych lokalizacjach w całej Polsce. Naszym celem będzie również wprowadzanie na rynek innowacyjnych rozwiązań technologicznych i ekologicznych, jak robimy to w całej Europie — mówi Jarosław Czechowicz, country manager GLP w Polsce.

Poza Polską GLP przejął nieruchomości Goodmana w Czechach oraz na Słowacji i Węgrzech. Dzięki temu jako jeden z niewielu graczy na rynku magazynowym jest już obecny w 11 krajach Europy. Wraz z tą transakcją GLP skonsolidował pod własną marką europejski biznes, realizowany dotychczas pod szyldem Gazeley. Europejskie aktywa GLP o łącznej wartości 7 mld USD są zlokalizowane m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Włoszech i Holandii.

48 - tyle budynków magazynowych Grupy Goodman znajdujących się w Polsce przeszło w ręce firmy GLP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Berłowski

Polecane