Majątek najbogatszych wzrósł o 1 bln USD w 2017 roku

opublikowano: 27-12-2017, 08:10
aktualizacja: 27-12-2017, 08:10

Najbogatsi ludzie na Ziemi zyskali łącznie 1 bln USD w mijającym roku. Ponad czterokrotnie więcej niż rok wcześniej.

Bloomberg Billionaires Index, śledzący zmiany wartości majątku 500 najbogatszych ludzi na świecie, wzrósł o 23 proc. w tym roku. To głównie zasługa rosnących cen akcji. Wartość wskaźników rynków akcji, S&P500 i MSCI World Index, wzrosła w tym roku o ok. 20 proc. 

Zobacz więcej

Jeff Bezos

Bloomberg

Największy wzrost bogactwa zanotował w tym roku Jeff Bezos, założyciel i szef Amazon.com. Jego majątek zwiększył się o 34,2 mld USD. Pod koniec listopada przekraczał 100 mld USD, a obecnie sięga 99,6 mld USD. To oznacza, że Bezos jest najbogatszym człowiekiem na świecie. Zastąpił Billa Gatesa, założyciela Microsoftu, który utrzymywał ten tytuł od 2013 roku. Obecnie wartość majątku Gatesa wynosi 91,3 mld USD.

500 najbogatszych ludzi na świecie ma łącznie 5,3 bln USD majątku. Rok temu jego wartość wynosiła 4,4 bln USD.

- To skutek drugiego najmocniejszego i drugiego najdłuższego rynku byka w historii  - tłumaczy Mike Ryan, szef inwestycji na amerykańskich rynkach w UBS Wealth Management. – Z wszystkich porad, które dawaliśmy ludziom w trakcie tego roku, najważniejszą było, aby stale inwestowali – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu