Majątkowa Benefia zniknie z rynku

Kolejna fuzja w rodzinie VIG. W roli przejmującego wystąpi Compensa.

Austriacka grupa ubezpieczeniowa VIG konsoliduje polskie aktywa. Z opublikowanego planu połączenia Compensy i Benefii, jej majątkowych towarzystw,wynika, że ta druga firma zniknie z rynku.

Majątek Benefii, która w 1999 r. powstała jako Fiat TU, zostanie przeniesiony na Compensę. Również ludzie Compensy staną na czele tak utworzonego podmiotu. Prezesem będzie Artur Borowiński, a do zarządu wejdą także Ireneusz Arczewski, Jarosław Szwajgier, Wolfgang Stockmeyer i Michał Gomowski.

Ten ostatni menedżer odpowiada za przeprowadzenie fuzji. Paweł Bisek, obecny prezes Benefii, ma stanąć na czele należącej do Compensy spółki serwisowej, która będzie odpowiadała za sprzedaż ubezpieczeń pod marką Benefia. Skoncentruje ona uwagę na sprzedaży polis m.in. w internecie. Skład władz spółkiserwisowej uzupełnią Michał Gomowski i Mariusz Kurkowski, który w Benefii odpowiada za marketing i sprzedaż.

— Dzięki fuzji stworzymy silną spółkę, która będzie miała ponad 5-procentowy udział w rynku. Chcemy wykorzystać potencjał Benefii w zakresie dedykowanych kanałów sprzedaży i specjalnych rozwiązań produktowych— mówi Franz Fuchs, dyrektor generalny VIG Polska.

W 2014 r. obie firmy zebrały 1,3 mld zł składki. Z polskiego rynku zniknie kolejny zakład ubezpieczeń. W ubiegłym roku los majątkowej Benefii podzieliła m.in. jej spółka życiowa (została wchłonięta przez Compensę) i MTU, które połączyło się z Ergo Hestią.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Gawrychowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Majątkowa Benefia zniknie z rynku