Małe firmy docenią chmurę

opublikowano: 21-01-2018, 22:00

Polskie MSP z branży centrów kontaktowych coraz częściej będą inwestowały w rozwiązania z dziedziny cloud computing.

Do końca 2021 r. globalne inwestycje na rozwiązania IT w chmurze obliczeniowej (ang. cloud computing) dla biznesu wyniosą ponad 530 mld USD — podają analitycy IDC.

— Rynek cloud computingu rośnie. Ostanie analizy pokazują, że już ponad 90 proc. przedsiębiorstw w 2018 r. będzie korzystać z usług w chmurze. Można powiedzieć, że przekroczyliśmy Rubikon, jeśli chodzi o świadomość korzyści wynikających z wdrażania takich rozwiązań — komentuje Paweł Pierścionek, dyrektor techniczny w Cludo. Według prognoz branża telemarketingowa (ang. call and contact center) będą jedną z tych, które zamierzają najwięcej lokować w rozwiązania chmurowe. Jak prognozuje Markets & Markets, chmura i rozwiązania dotyczące call i contact center będą rosły rok do roku w tempie 23,6 proc., podczas gdy np. te dla medycyny — o 18,9 proc. r/r.

— W Polsce w 2018 r. będziemy świadkami transformacji małego rodzimego biznesu, który coraz chętniej będzie korzystał z chmurowych aplikacji, bo cały świat idzie w tym kierunku. Potwierdzają to prognozy IDC na ten rok, według których tempo wzrostu polskiego rynku chmurowego wyniesie 20 proc. — opowiada Paweł Pierścionek. Firma szacuje, że w 2018 r. sprzedaż chmurowego systemu wspierającego zarządzanie contact center wzrośnie o blisko 15 proc. Ma to być efekt m.in. zmian w postrzeganiu usług w chmurze, szczególnie przez firmy z sektora MSP.

— Od kilku lat obserwujemy, że podejście do rozwiązań dla call center w chmurze się zmienia. Wynika to w dużej mierze z rosnącego zapotrzebowania na cloudowe rozwiązania ze strony mniejszych firm, które do tej pory podchodziły do chmury sceptycznie — podsumowuje Paweł Pierścionek. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paulina Kostro

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Firmy / Małe firmy docenią chmurę