Małe firmy powiekszają kadrę

opublikowano: 12-10-2015, 22:00

W trwającym półroczu niemal we wszystkich województwach przedsiębiorcy najczęściej utrzymają stały poziom zatrudnienia.

Jednak wśród pozostałych częściej będzie realizowana polityka wzrostu niż spadku liczby zatrudnionych — wynika z badania „Jak w Polsce prowadzi się własny biznes” Instytutu Badań i Analiz OSB na zlecenie portalu Firmy.net.

— Z badań wynika, że małe firmy coraz częściej decydują się na wzrost zatrudnienia, bo zaczęły postrzegać posiadanie dobrych specjalistów jako skuteczny sposób na budowanie swojej pozycji konkurencyjnej na rynku. Uważa tak aż 11,2 proc. przedsiębiorców.

Dzieje się to pomimo trudnej sytuacji małych firm na rynku, która w tym półroczu, według prognoz samych przedsiębiorców, jeszcze się może pogorszyć. Pokazuje to determinację małych firm w ich dążeniu do pokonania kryzysu i wyjścia z niego silniejszym. Jednocześnie jednak podstawa tego wzrostu jest bardzo krucha i czynniki zewnętrzne, jak np. zwiększenie kosztów pracy przez likwidację umów śmieciowych, bardzo łatwo mogą tę tendencję odwrócić — mówi dr Dariusz Śledź z Instytutu Badań i Analiz OSB.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Małe firmy powiekszają kadrę