Czytasz dzięki

Małe spółki przejęły stery hossy

Dobre dane zza oceanu rozruszały inwestorów także na warszawskiej giełdzie.

Wprawdzie WIG20 zyskał jedyne 0,1 proc., jednak indeksy małych i średnich spółek solidarnie zyskały prawie 1 proc. Jednym z blue chipów, które dały zarobić, był KGHM (+0,9 proc.). KBC Securities podwyższyło cenę docelową dla akcji spółki do 172,5 zł. Nowa rekomendacja to "trzymaj". Minimalnie pod kreską sesję zakończył natomiast Lotos (-0,2 proc.). Spółka chce rocznie otwierać 60 nowych stacji. W ciągu kilku lat zamierza też zwiększyć sprzedaż paliw lotniczych w Polsce do 500 tys. ton.

O 1,6 proc. przeceniono papiery GPW, której drugi prezes Ludwik Sobolewski – zgodnie z przewidywaniami – stracił stanowisko na rzecz Adama Maciejewskiego.  Rekomendację dla spółki do "sprzedaj" obniżył jednak bank Espirito Santo. Cenę docelową ścięto do 35 zł. O ponad 3 proc. przeceniono papiery Agory. Na wynikach grupy za czwarty kwartał zaważą odpisy aktualizujące na kwotę ok. 18 mln zł, wynika z informacji podanych przez spółkę. 2 proc. przecenę przełknąć musieli akcjonariusze New World Resources. Do "poniżej rynku" rekomendację dla spółki obniżyło francuskie biuro Exane.

Na szerokim rynku przeważały jednak papiery zwyżkujące. O 2 proc. w górę poszły notowania Zetkamy. Spółka zainwestuje w tym roku 12 mln zł, rozważa dywidendę z zysku za 2012 r., a wartość portfela zamówień przekracza 30 mln zł. Prawie 2 proc. zyskały notowania Dom Development. Kupujący nie przejęli się tym, że rekomendację dla spółki z "trzymaj" do "sprzedaj" obniżył DM IDM SA. Obniżona wycena akcji to 28,7 zł, prawie 15 proc. mniej od obecnej ceny rynkowej. Podobna sytuacja ma miejsce na papierach Bumechu (+1,4 proc.). Spółka odbija się z zanotowanego na przełomie roku historycznego minimum, mimo obniżenia do 6,3 mln zł prognozy zysku netto za ubiegły rok.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane