Małe zmiany cen ropy na światowych giełdach paliw

PAP
opublikowano: 14-02-2008, 09:21

W czwartek odnotowuje się małe zmiany cen ropy na giełdach paliw, po środowym wzroście, wywołanym dobrymi danymi makroekonomicznymi w USA - podają maklerzy.

Departament Handlu USA podał w środę, że sprzedaż detaliczna w USA w styczniu 2008 r. niespodziewanie wzrosła o 0,3 proc. licząc miesiąc do miesiąca, podczas gdy poprzednio spadła o 0,4 proc. Sprzedaż detaliczna, z wykluczeniem sprzedaży aut, wzrosła w styczniu o 0,3 proc., po spadku miesiąc wcześniej o 0,3 proc.

Analitycy spodziewali się teraz spadku sprzedaży detalicznej o 0,3 proc., a z wykluczeniem aut - wzrostu o 0,2 proc.

"Ludzie nadal kupują rzeczy, które są im potrzebne - benzynę, żeby dojechać do pracy, ubrania, by było im ciepło" - podkreślił Dariusz Kowalczyk, główny strateg inwestycyjny w CFC Seymour Ltd. w Hongkongu.

Baryłka lekkiej ropy WTI w dostawach na marzec na NYMEX w Nowym Jorku w handlu elektronicznym drożeje w czwartek rano o 18 centów, do 93,45 USD, po wzroście w środę o 49 centów.

Brent na marzec na ICE Futures w Londynie drożeje rano o 23 centy do 93,55 USD/b. Marcowe kontrakty wygasają w czwartek. (PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane