Małopolska: 67 mln zł na innowacje

Dorota Zawiślińska
opublikowano: 20-03-2018, 22:00

Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości ogłosiło konkurs z dotacjami dla firm MSP z regionu, które stawiają na badania przemysłowe i eksperymentalne prace rozwojowe

Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości ogłosiło konkurs z dotacjami dla firm MSP z regionu, które stawiają na badania przemysłowe i eksperymentalne prace rozwojowe związane z wytworzeniem instalacji pilotażowej i demonstracyjnej. Unijne wsparcie oferuje poddziałanie 1.2.1 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego (Projekty badawczo-rozwojowe przedsiębiorstw). Do podziału między wnioskodawców jest ponad 67 mln zł.

Przedsiębiorcy będą mogli realizować projekty z przedstawicielami nauki, spółkami celowymi uczelni, organizacjami pozarządowymi i instytucjami otoczenia biznesu. W przypadku badań przemysłowych wkład własny firmy powinien wynieść 20 proc. wartości przedsięwzięcia. Jeśli chodzi o eksperymentalne prace rozwojowe, będzie to 40 proc.

Minimalna wartość kosztów kwalifikowanych projektu wynosi 100 tys. zł, a maksymalna — 30 mln zł.

W tym konkursie najważniejsze w procesie oceny będą: doświadczenie wnioskodawcy, innowacyjność, nowość rezultatów przedsięwzięcia i zapotrzebowanie rynkowe na wyniki projektu. Konkurs jest podzielony na pięć rund. Rozstrzygnięcie pierwszego etapu planowane jest na wrzesień, a ostatniego — na kwiecień 2019 r. © Ⓟ

Więcej informacji: www.rpo.malopolska.pl

WAŻNA DATA

25.09 Do tego dnia można składać wnioski o dotacje z poddziałania 1.2.1 RPO WM.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Małopolska: 67 mln zł na innowacje