Małopolska o innowacji w biznesie

Marta Bellon
opublikowano: 2014-09-04 00:00

Dziś (4 września) w Krakowie startuje dwudniowe międzynarodowe sympozjum z cyklu „Własność przemysłowa w innowacyjnej gospodarce”.

W planach są prezentacje i dyskusje ekspertów oraz praktyków z Polski i zagranicy oraz interaktywne warsztaty poświęcone transferowi i komercjalizacji technologii.

Będzie mowa m.in. o pozyskiwaniu zewnętrznych funduszy na działalność innowacyjną oraz o przedsięwzięciach, które odniosły międzynarodowy sukces, dzięki zastosowaniu skutecznej strategii wykorzystania ochrony własności przemysłowej. Wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Od pomysłu do zysku: jak budować innowacyjny biznes”.

Ma zachęcić do innowacyjnego myślenia w biznesie i nauce, a także zainicjować dyskusję nad aktualnymi problemami innowacyjności i przedsiębiorczości nie tylko w Polsce, ale również w perspektywie globalnego rynku. Sympozjum organizowane jest z inicjatywy Urzędu Patentowego RP.