Malu luksus nad Tamizą tylko za... 26 mln zł

opublikowano: 13-09-2013, 00:00

Na sprzedaż wystawione zostało mieszkanie w jednym z najdroższych budynków Wielkiej Brytanii

Na sprzedaż wystawione zostało jedno z mieszkań w najbardziej prestiżowym londyńskim apartamentowcu przy One Hyde Park, budynku, który należy do najdroższych w przeliczeniu na metr kwadratowy w stolicy Wielkiej Brytanii. W ogłoszeniu podano, że wyceniono je na 5,25 mln GBP (26,3 mln zł).

Tajemnicą pozostaje, który z sekretnych lokatorów został zmuszony do wystawienia mieszkania na sprzedaż. Źródła z londyńskiego sektora nieruchomości są podzielone.

Część brokerów twierdzi, że właścicielem zaledwie jednosypialnianego apartamentu jest Ray Grehan, były irlandzki potentat budowlany, który niedawno ogłosił bankructwo. Inni stawiają na Sulejmana Kerimowa, miliardera z Dagestanu, potentata branży nawozowej. Jednak pojawiają się głosy, że takie mieszkanie byłoby dla niego zbyt tanie.

Bliski zaufany prezydenta Rosji posiada — zdaniem magazynu „Forbes” — majątek rzędu 7,1 mld USD. Spośród 76 apartamentów w budynku, o których dostępne są informacje w Land Registry, jedynie 12 ma zarejestrowanych właścicieli jako osoby prywatne. Reszta należy do korporacji, z czego tylko trzy zlokalizowane są w Londynie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu