Maluchy podbiją Emiraty i Kenię

opublikowano: 07-04-2019, 22:00

Granty z programu Polskie Mosty Technologiczne (PMT) pomogą 40 innowatorom zaistnieć na egzotycznych rynkach.

Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) rekomendowała do wsparcia m.in. fintechy, edu-techy i spółki inwestujące w systemy oświetlenia lotnisk i rozwiązania telemedyczne. Firmy będą mogły wykorzystać granty na opracowanie i wdrożenie strategii ekspansji. Joanna Manikowska, kierownik projektu PMT, zwraca uwagę, że mali i średni gracze mogą uczestniczyć w kilku naborach i otrzymać dotacje na kilka projektów. Barierą jest jedynie trzyletni limit wartości pomocy de minimis sięgający 200 tys. EUR. W pierwszym konkursie, który obejmował Amerykę Północną, wsparcie otrzymało 31 firm. Natomiast w drugim naborze na liście beneficjentów znalazło się 50 spółek, które chcą rozwinąć skrzydła na Bliskim Wschodzie.

— Rekrutację do trzeciej rundy konkursu przeszło 40 innowatorów. Kraje docelowe tej edycji, czyli Zjednoczone Emiraty Arabskie i Kenia, charakteryzują się szybkim rozwojem wysokich technologii stosowanych w bankowości, medycynie i edukacji. Dlatego rekomendujemy do wsparcia m.in. polskie fintechy i edu-techy — zaznacza Joanna Manikowska.

Jeszcze w tym roku PAIH zorganizuje co najmniej trzy rundy konkursu. W połowie kwietnia przedsiębiorcy będą mogli powalczyć o granty na podbój Norwegii, Ukrainy i Rosji. Natomiast majowy nabór obejmie RPA, Egipt i Algierię, a czerwcowy — Indonezję, Koreę Południową i Singapur.

176,5 mln zł Tyle wynosi budżet programu Polskie Mosty Technologiczne.

200 tys. zł O taką wysokość grantu może powalczyć każda firma.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy