Czytasz dzięki

Mały klienta nie uszczęśliwi

opublikowano: 12-11-2017, 22:00

95 proc. firm w Europie i USA nie wykorzystuje w marketingu efektywnie danych o konsumentach, mimo że 89 proc. inwestuje w technologie poprawiające doświadczenia klientów — wynika z badań Forrester Research. Problem nawet w większym stopniu dotyczy małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce, które — według FedEx SME Export Report — 30 proc. przychodów czerpią z e-commerce. Do cyfryzacji handlu, marketingu i tzw. komunikacji kontekstowej służy m.in. oprogramowanie CRM,

geolokalizacyjne, marketing automation, e-commerce, big data, predictive analytics i machine learing — wymienia Ewelina Ciach, starszy doradca w SAP Hybris. Rozwiązania te pomagają stworzyć spersonalizowane relacje i oferty odpowiadające na indywidualnepotrzeby kupujących. Sęk w tym, że najmniejsze podmioty, poza prostymi wersjami CRM, rzadko korzystają z tak zaawansowanych systemów — choć w modelu chmurowym, abonamentowym, większość biznesów byłoby stać na te produkty.

25082f04-4285-11ea-b77f-2e728ce88125
Stać cię na więcej
Newsletter autorski Mirosława Konkela
ZAPISZ MNIE
Stać cię na więcej
autor: Mirosław Konkel
Wysyłany raz w tygodniu
Mirosław Konkel
Jesteś lepszy, niż ci się wydaje, ale nie tak dobry, jak mógłbyś być. Zapisz się na newsletter - znajdź inspiracje i odpowiedzi na ważne pytania.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Konkel

Polecane