Małym trudniej w kryzysie

KZ
opublikowano: 17-11-2009, 00:00

Większość spółek z alternatywnego rynku nie zaliczy trzeciego kwartału do udanych. Ale jest kilka wyjątków.

Większość spółek z alternatywnego rynku nie zaliczy trzeciego kwartału do udanych. Ale jest kilka wyjątków.

Do tej pory na firmach z NewConnect spoczywał jedynie obowiązek publikacji raportów półrocznych i rocznych. Po zmianach spółki przedstawiają też sprawozdania kwartalne, które muszą zawierać podstawowe dane finansowe wraz ze zwięzłym komentarzem zarządu. Na razie spółki dobrze wywiązują się z nowych zadań, choć niektóre mają z tym problemy. Generalnie jednak raporty stanowią dobre źródło informacji o bieżącej działalności firm. Niestety, trudna sytuacja i wewnętrzne problemy wielu spółek spowodowały, że tylko nieliczni (jak np. Fast Finance czy Polman) mogą pochwalić się wzrostem przychodów i zysku.

Niewielkie rozmiary spółek z rynku NewConnect powodują, że zmniejszenie popytu na ich produkty czy usługi drastycznie odbija się na sprzedaży. W Nicolas Games przychody były… ujemne, bo spółka dokonała korekt wystawionych wcześniej faktur. Nie pomagają też cięcia kosztów (dotyczą głównie zatrudnienia, ale likwiduje się też całe nierentowne działy, jak dział transportu w PSW Holding), więc mniej więcej trzy czwarte firm zakończyło kwartał pod kreską. Straty są też często wyższe niż przed rokiem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu