Mamy najmniejsze mieszkania w Europie

MCH
opublikowano: 28-12-2010, 09:11

Z danych Eurostatu wynika, że Polacy mają najmniejsze mieszkania w Europie. Zdaniem specjalistów z roku na rok ich metraż będzie spadał.

Według danych GUS, na koniec 2009 r. powierzchnia statystycznego mieszkania w mieście wyniosła 62,5 mkw., a średni metraż nowych lokali oddanych do użytku przez deweloperów od stycznia do października 2010 r. to 67 mkw. Analitycy Home Broker spodziewają się jednak, że w nadchodzącym roku powierzchnia mieszkań sprzedawanych na rynku pierwotnym będzie się zmniejszać.

- W 2010 r. połowa użytkowników serwisu otoDom.pl była w stanie zapłacić za nieruchomość maksymalnie 250 tys. zł. Poszukiwali najczęściej małych i średniej wielkości mieszkań o powierzchni do 60 mkw. (75 proc. zapytań o oferty). Wiąże się to prawdopodobnie z kryzysem finansowym. Obecnie Polacy są mniej skłonni do zapożyczania się, a banki mniej chętnie udzielają kredytów - twierdzi Przemysław Kotwicki, dyrektor serwisu ogłoszeń nieruchomości otoDom.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MCH

Polecane