MAN nie daje się recesji

opublikowano: 2009-08-31 04:48

Nie wiadomo, czy Arabowie będą budować u nas statki, ale chętnie kupują autobusy z polskich fabryk.

Niemiecki koncern MAN ma w Polsce dwie fabryki autobusów — w Starachowicach i Sadach pod Poznaniem. Pracują na pełnych obrotach. W 2008 r. oba zakłady wyprodukowały rekordowe 1353 kompletne autobusy oraz 232 szkielety autobusowe. Dzięki temu firma jest największym producentem autobusów w Polsce. Ten rok zapowiada się jeszcze lepiej.

Podobnie jak główni konkurenci, MAN większość produkcji (około 95 proc.) wysyła za granicę. Największe z zamówień eksportowych to kontrakt na 250 autobusów dla Abu Zabi (notabene w 2007 r. polski producent autobusów Solaris wygrał przetarg na dostawę 225 autobusów do Dubaju).

None
None

Paweł Janas

Więcej w poniedziałkowym "Pulsie Biznesu"