Mandelson: KE spróbuje rozwiązać problem blokady w handlu mięsem

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 02-06-2006, 14:53

Komisarz UE ds. polityki handlowej Peter Mandelson poinformował w piątek w Warszawie, że Komisja Europejska podejmie działania zmierzające do rozwiązania problemu blokady handlu mięsem między Polską a Rosją.

Komisarz UE ds. polityki handlowej Peter Mandelson poinformował w piątek w Warszawie, że Komisja Europejska podejmie działania zmierzające do rozwiązania problemu blokady handlu mięsem między Polską a Rosją.

"Chcemy, aby zorganizowane zostało spotkanie trójstronne przedstawicieli Polski, Rosji i Komisji Europejskiej. Będzie można wtedy ocenić wszystkie skomplikowane szczegóły i oczekiwania strony rosyjskiej" - powiedział komisarz na konferencji prasowej. Dodał, że jest to problem, który dotyczy nie tylko Polski, ale całej Europy.

Komisarz Unii Europejskiej ds. polityki handlowej Peter Mandelson uważa, że Polska to ważny i wpływowykraj w UE, a taką pozycję osiągnęła dzięki  doświadczeniom zdobytym przez ostatnie 20 lat, szczególnie w zakresie reform, które realizuje. 

"Największe wrażanie zrobiły na mnie osiągnięcia gospodarcze Polski i zdolność do przeobrażeń. Trudno sobie wyobrazić, że można w ciągu 20 lat tak wiele dokonać w wymiarze ekonomicznym i struktur demokratycznych" - powiedział w piątek na konferencji prasowej Mandelson.

Komisarz przebywa w Warszawie z jednodniową wizytą, podczas której spotkał się premierem Kazimierzem Marcinkiewiczem, ministrem gospodarki Piotrem Woźniakiem, szefową polskiej dyplomacji Anną Fotygą i wiceministrem finansów Jarosławem Pietrasem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane