Manuli inwestuje 100 mln zł

MAG
opublikowano: 22-07-2010, 00:00

W Radomsku powstanie fabryka maszyn zatrudniająca 150 osób. Łódzka strefa ma już 10, inwestycję w tym roku.

W Radomsku powstanie fabryka maszyn zatrudniająca 150 osób. Łódzka strefa ma już 10, inwestycję w tym roku.

Manuli Hydraulics Manufacturing, firma z grupy Manuli Rubber Industries, która ma zakłady we Włoszech, Czechach, Chinach, Brazylii i Polsce (Mysłowice), zbuduje fabrykę w Radomsku. Firma otrzymała zezwolenie na działalność w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (ŁSSE). W fabryce za 100 mln zł będzie produkować maszyny i systemy hydrauliczne wysokociśnieniowe na potrzeby m.in. przemysłu naftowego i morskiego. W Radomsku będzie też prowadzić działalność badawczo-rozwojową i logistyczną.

To już dziewiąta firma, która inwestuje w podstrefie w Radomsku. Jest tu m.in. Indesit. Wszyscy przedsiębiorcy obiecują 1250 miejsc pracy i 615 mln zł wydatków, a w toku są rozmowy z kolejnymi firmami. W tym roku łódzka strefa zdobyła dziesięciu inwestorów, którzy zamierzają wydać 351 mln zł i stworzyć 775 etatów. Przez cały ubiegły rok ŁSSE wydała 20 zezwoleń, w których firmy zadeklarowały 1300 miejsc pracy i 700 mln zł nakładów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu