Marazm na GPW

Kamil Kosiński
opublikowano: 04-06-2018, 22:00

O 140 mln zł wzrosły miesiąc do miesiąca średnie sesyjne obroty akcjami na rynku głównym warszawskiej giełdy.

O 140 mln zł wzrosły miesiąc do miesiąca średnie sesyjne obroty akcjami na rynku głównym warszawskiej giełdy. Niewielka to jednak pociecha, bo kwiecień 2018 r. był po prostu bardzo słaby na GPW. Majowa średnia to zaś niewiele ponad 850 mln zł, podczas gdy rok temu wynosiła ponad 1 mld zł. Spadek średniej sesyjnej rok do roku wyniósł więc 17,4 proc. Licząc od początku roku, handel akcjami na GPW skurczył się o 20,4 proc.

Na NewConnect jest jeszcze gorzej. Obroty od początku roku spadły o 31,4 proc., choć w samym maju wzrosły o połowę. Należy jednak pamiętać, że przez cały miesiąc z rąk do rąk przechodzą tam akcje o wartości mniejszej niż jedna czwarta dziennych obrotów na rynku głównym. Większe znaczenie ma rynek obligacji Catalyst. W maju 2018 r. obroty spadły tam o 7,2 proc., licząc rok do roku. W pięciu pierwszych miesiącach łącznie wzrosły jednak o 11,4 proc., dzięki czemu po maju wynoszą już ponad 1 mld zł (rok temu było to 911 mln zł).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Marazm na GPW