Marcin Pachucki p.o. przewodniczącym KNF

opublikowano: 15-11-2018, 11:21

Premier Mateusz Morawiecki powierzył Marcinowi Pachuckiemu pełnienie obowiązków przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego.

Pachucki jest obecnie zastępcą przewodniczącego. Obowiązki będzie pełnił do czasu powołania nowego szefa nadzoru.

Marcin
 Pachucki związany jest z nadzorem od 2001 r.
Zobacz więcej

Zmiana warty:

Marcin Pachucki związany jest z nadzorem od 2001 r. ARC, WM, EAST NEWS

Wczoraj Mateusz Morawiecki odwołał Marka Chrzanowskiego ze stanowiska przewodniczącego KNF, co było następstwem publikacji "Gazety Wyborczej" o spotkaniu urzędnika z Leszkiem Czarneckim. Miała na nim paść propozycja korupcyjna. Chrzanowski zaprzeczył, że taka propozycja padła, ale złożył rezygnację. Według radia RMF FM, Chrzanowski będzie utrzymywał, że zapis rozmowy został sfałszowany, nie było też żadnej kartki z notatką "1 procent", odnoszącą się do wynagrodzenia dla Grzegorza Kowalczyka, który z rekomendacji Marka Chrzanowskiego miał trafić do Getinu.

W lipcu w rozmowie z "Pulsem Biznesu" Marcin Pachucki przedstawił propozycje zmian, jakie urząd chciałby wprowadzić na naszym rynku kapitałowym. Więcej...

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu