Marcinkiewicz: deficyt budżetowy mniejszy niż 32 mld zł

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 07-11-2005, 12:42

Deficyt budżetowy w 2006 r. zostanie zmniejszony w stosunku do planowanych przez rząd Marka Belki 32 mld zł - zapowiedział w poniedziałek premier Kazimierz Marcinkiewicz podczas poniedziałkowej konferencji po potkaniu z przedstawicielami niezależnych instytutów ekonomicznych.

Deficyt budżetowy w 2006 r. zostanie zmniejszony w stosunku do planowanych przez rząd Marka Belki 32 mld zł - zapowiedział w poniedziałek premier Kazimierz Marcinkiewicz podczas poniedziałkowej konferencji po potkaniu z przedstawicielami niezależnych instytutów ekonomicznych.

    Premier podkreślił, że w kwestii planowanego poziomu deficytu należy się odnosić do projektu budżetu złożonego w Sejmie przez rząd Marka Belki. "Tam jest zapisany deficyt budżetowy w wysokości ponad 32 mld zł i my ten deficyt na pewno zmniejszymy" - powiedział Marcinkiewicz.

    Dodał, że dyskusje w rządzie nie świadczą o tym, że planowany deficyt nie będzie zmniejszony. Odniósł się w ten sposób do wypowiedzi minister finansów Teresy Lubińskiej, która w wywiadzie dla sobotniego "Financial Times" zapowiedziała starania o zwiększenie deficytu budżetowego o 1 mld zł. Tymczasem jeszcze w poniedziałek rano Marcinkiewicz zapowiadał w radiowych "Sygnałach dnia", że deficyt nie przekroczy 30 mld zł. Rząd chce zmienić projekt budżetu na 2006 r. w drodze autopoprawki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu