Marcinkiewicz: mam propozycje pracy zagranicznej i krajowej

opublikowano: 02-02-2007, 07:26

Kazimierz Marcinkiewicz otrzymał propozycje pracy, które w tej chwili sprawdza. Definitywnie nie zamierza zająć się polityką.

Kazimierz Marcinkiewicz otrzymał propozycje pracy, które w tej chwili sprawdza. Definitywnie nie zamierza zająć się polityką.

"Otrzymałem dwie propozycje zagraniczne i dwie propozycje krajowe. Te propozycje krajowe są z prywatnego biznesu" - powiedział Marcinkiewicz w programie "Z refleksem" w TVP1. Zaznaczył, że wśród propozycji nie ma przejścia do Grupy Lotos - a takie spekulacje rozważane były w mediach.

Marcinkiewicz który jest jednym z dziewięciu kandydatów na prezesa PKO BP uznał, że obecna sytuacja - przerwanych w środę obrad rady nadzorczej, która miała wybrać prezesa banku - "nie służy bankowi". Rada przerwała w środę posiedzenie, gdyż z członkostwa zrezygnował prof. Jerzy Osiatyński. Były premier dodał, że nie zna przyczyn rezygnacji Osiatyńskiego.

"To zamieszanie wokół banku nie jest sytuacją dobrą. Zastanawiam się dziś, tydzień temu jeszcze się nie zastanawiałem, czy tak nie będzie dalej, czy nie będzie tak, że gdybym wygrał ten konkurs to nadal atmosfera wokół banku nie będzie dobra" - powiedział Marcinkiewicz.

Zdaniem Marcinkiewicza przy wyborze prezesa PKO BP nie ma nacisków politycznych. Uznał jednak, że gdyby nie był politykiem PiS byłoby mu łatwiej.

Rada nadzorcza PKO BP przesłuchała w środę dziewięciu kandydatów na prezesa banku - w tym byłego premiera Kazimierza Marcinkiewicza i byłego prezesa PKO BP Andrzeja Topińskiego oraz 40 kandydatów na dwóch wiceprezesów banku.

Rada nadzorcza miała zdecydować o wyborze osoby na stanowisko prezesa zarządu banku, jednak zawiesiła postępowanie kwalifikacyjne z powodu rezygnacji Jerzego Osiatyńskiego z funkcji członka rady z dniem 31 stycznia.

Zarząd PKO BP SA zwołał na 6 marca Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy, podczas którego akcjonariusze mają zdecydować o uzupełnieniu składu rady nadzorczej.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane