Marcinkiewicz: Mamy przygotowany skład rządu

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 29-09-2005, 10:43

Kandydat na premiera Kazimierz Marcinkiewicz (PiS) powiedział w czwartek w radiu Zet, że PiS ma przygotowany skład rządu, ale będzie o tym rozmawiać dopiero po ustaleniu programu. "Jesteśmy przygotowani do tworzenia rządu, mamy wszystko - także mamy przygotowany skład tego rządu, ale o tym będziemy rozmawiali dopiero wtedy, gdy ustalimy program" - powiedział Marcinkiewicz.

Kandydat na premiera Kazimierz Marcinkiewicz (PiS) powiedział w czwartek w radiu Zet, że PiS ma przygotowany skład rządu, ale będzie o tym rozmawiać dopiero po ustaleniu programu. "Jesteśmy przygotowani do tworzenia rządu, mamy wszystko - także mamy przygotowany skład tego rządu, ale o tym będziemy rozmawiali dopiero wtedy, gdy ustalimy program" - powiedział Marcinkiewicz.

Pytany, jakie stanowisko w przyszłym rządzie zajmie lider Platformy Obywatelskiej Jan Rokita i czy może być wicepremierem bez teki, powiedział: "Nie spodziewam się tego, oczywiście wykluczyć niczego nie można".

Pytany czy nowy rząd będzie zmierzał do nacjonalizacji Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PNGiG), które weszło na giełdę tuż przed wyborami, oświadczył: "Zaręczam, że zrobimy porządek w PGNiG, porządek polegający na tym, że przesył będzie w rękach Skarbu Państwa. - W 100 proc. będzie w rękach Skarbu Państwa" - dodał. "I EuRoPol Gaz, w którym mamy 48 proc. udziału, Skarb Państwa w pełni będzie kontrolował te 48 proc." - podkreślił.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane