Marcinkiewicz: najpierw ustawy okołobudżetowe

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 31-10-2005, 19:15

Pierwsze propozycje rządu będą związane z przygotowaniem ustaw okołobudżetowych, które wprowadzą szereg oszczędności w państwie - zapowiedział w poniedziałek na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu premier Kazimierz Marcinkiewicz.

Pierwsze propozycje rządu będą związane z przygotowaniem ustaw okołobudżetowych, które wprowadzą szereg oszczędności w państwie - zapowiedział w poniedziałek na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu premier Kazimierz Marcinkiewicz.

    Pierwsze posiedzenie Rady Ministrów, kierowanej przez Marcinkiewicza, trwało godzinę. Jak poinformował premier dziennikarzy, następne zaplanowane jest na najbliższy czwartek. Będzie ono poświęcone programowi działania rządu na najbliższe trzy miesiące.

    Prace Rady Ministrów dotyczyć będą m.in. autopoprawki do budżetu państwa na 2006 r. Premier zaznaczył, że chce, by powstała ona w ciągu najbliższych tygodni, tak by mogła trafić do Sejmu na początku grudnia.

    Wcześniej w ministerstwie finansów Marcinkiewicz zapowiedział, że nowy rząd zmieni projekt budżetu na 2006 r., by deficyt wynosił 30 mld złotych. Na obniżenie deficytu mają być przeznaczone oszczędności powstałe w wyniku realizacji programu "Tanie Państwo" (cięcia w administracji, likwidacja agencji i funduszy).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane