Marcinkiewicz: Nowe kraje UE przygotowują list ws. budżetu

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 24-11-2005, 15:02

Kraje, które niedawno przystąpiły do Unii Europejskiej, przygotowują list w sprawie przyszłego unijnego budżetu - poinformował premier Kazimierz Marcinkiewicz po czwartkowej rozmowie z szefem brytyjskiego rządu Tonym Blairem w Londynie.

Kraje, które niedawno przystąpiły do Unii Europejskiej, przygotowują list w sprawie przyszłego unijnego budżetu - poinformował premier Kazimierz Marcinkiewicz po czwartkowej rozmowie z szefem brytyjskiego rządu Tonym Blairem w Londynie.

Podkreślił, że wszyscy w Unii zainteresowani są osiągnięciem porozumienia budżetowego, a w szczególności nowe kraje członkowskie - z tego wzglądu, że każde euro, które do nich trafia z unijnego budżetu przeznaczone jest na rozwój.

Pytany, czy w rozmowie z Blairem starał się go przekonać, by Wielka Brytania zgodziła się na ograniczenie swego rabatu do unijnej kasy Marcinkiewicz odparł, że mówił m.in. o "solidarności, która jest w stanie przezwyciężyć każde egoizmy".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane