Marcinkiewicz: nowe propozycje dla PO dot. podatków i służby zdrowia

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 28-10-2005, 09:48

Desygnowany na premiera Kazimierz Marcinkiewicz zapowiedział, że przedstawi w piątek Platformie Obywatelskiej nowe propozycje podatkowe i zmodyfikowany program w zakresie służby zdrowia.

Desygnowany na premiera Kazimierz Marcinkiewicz zapowiedział, że przedstawi w piątek Platformie Obywatelskiej nowe propozycje podatkowe i zmodyfikowany program w zakresie służby zdrowia.

    "Mam bardzo konkretną ofertę dla PO (...). To jest zmieniony program gospodarczy. Z tego, co wynegocjowały nasze wspólne zespoły PO i PiS, zwłaszcza w sprawach gospodarczych, zapisałem nowy program i ten program dziś przedstawię" - powiedział   Marcinkiewicz w piątek w radiu RMF FM. 

    "Będą dwie stawki w podatku PIT, jedna stawka w podatku CIT i dwie stawki w podatku VAT" - powiedział. Przyznał, że "podatek liniowy jest podatkiem bardzo trudnym do wprowadzenia(...)". "Ma on swoje zalety, jak i wady, dlatego proponuję inny podatek, ale mniejszy. Zmniejszenie podatków i ich uproszczenie to jest to, co jest w naszej propozycji" - dodał. 

    Zapowiedział, że propozycja dotycząca służby zdrowia będzie "programem pośrednim między tymi dwoma dość rewolucyjnymi PiS i Platformy". "Mam nadzieję, że wybieram złoty środek, który zostanie zaakceptowany przez obie partie oraz przez środowiska medyczne" - zaznaczył. Pytany, czy zmiana uwzględnia np. dodatkowe, dobrowolne ubezpieczenia, odpowiedział, że tak.

    "A więc zająłem się dokładnie tymi dwiema sprawami, które najbardziej nas programowo różniły; dziś oba programy pokażę w jakiś sposób PO po to, by przekonać raz jeszcze, że programowo jesteśmy w stanie tę koalicję zrobić" - podkreślił Marcinkiewicz.

    "Chciałbym - jeśli te działania dzisiejsze i jutrzejsze nie przyniosą efektów - w poniedziałek złożyć kolejną, jeszcze nową propozycję" - dodał. Przypomniał, że w poniedziałek przedstawi skład Rady Ministrów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane