Marcinkiewicz: otrzymałem propozycję pracy w EBOiR

opublikowano: 12-02-2007, 09:41

Kazimierz Marcinkiewicz potwierdziłże otrzymał propozycję pracy w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOiR) w Londynie.

Kazimierz Marcinkiewicz potwierdził w poniedziałek, że otrzymał propozycję pracy w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOiR) w Londynie. Dodał, że jeszcze podejmuje decyzję. Miałby zostać dyrektorem wykonawczym tego banku.

"Otrzymałem taką propozycję, zobaczymy w tym tygodniu" - potwierdził Marcinkiewicz w RMF FM. "Decyzję podejmuję, ale rozkładam ją w czasie, dlatego że już parę decyzji błędnych podjąłem" - dodał.

Za największy swój błąd były premier uznał starania o stanowisko prezesa PKO BP. Marcinkiewicz wyraził przekonanie, że spełnia zarówno warunki, by zostać szefem PKO BP, jak i by objąć stanowisko w EBOiR.

Według niego, "trzeba na jakiś czas odejść od polityki", choć "były premier całkiem z polityki wyjść nie może. Może wykonywać pewne funkcje publiczne, pracować dla kraju, ale już z innej pozycji".

Były premier zapewnił, że "partia Rokity i Marcinkiewicza" to tylko pomysł dziennikarzy, choć - przyznał - "współpracujemy od lat, dosyć podobnie myślimy o państwie".

Marcinkiewicz był jednym z 9 kandydatów na prezesa PKO BP. Na początku lutego rada nadzorcza banku przerwała posiedzenie w sprawie wyboru prezesa, gdy z członkostwa w radzie zrezygnował prof. Jerzy Osiatyński.

DI, PAP

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane