Marcinkiewicz: propozycja J.Kaczyńskiego rozsądna

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 18-01-2006, 16:01

Premier Kazimierz Marcinkiewicz ocenił w środę propozycję prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego zawarcia paktu stabilizacyjnego jako bardzo rozsądną. Wyraził nadzieję, że opozycja przyjmie ją pozytywnie.

Premier Kazimierz Marcinkiewicz ocenił w środę propozycję prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego zawarcia paktu stabilizacyjnego jako bardzo rozsądną. Wyraził nadzieję, że opozycja przyjmie ją pozytywnie.

    "Propozycja prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, by zawrzeć pewnego rodzaju pakt stabilizacyjny, wydaje się bardzo rozsądna i ja mam nadzieję, że może nie dziś, ale po pewnym czasie, liderzy ugrupowań opozycyjnych trochę ochłoną i odpowiedzą merytorycznie, pozytywnie na taką propozycję" - podkreślił Marcinkiewicz na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu.

    J.Kaczyński zwrócił się w środę po szefów wszystkich - poza SLD - partii parlamentarnych z propozycją planu stabilizacyjnego na najbliższe sześć miesięcy. Przez ten czas miałaby powstać stabilna koalicja rządowa. Opozycja miałaby zgodzić się na uchwalenie 11 priorytetowych dla rządu ustaw, i powstrzymać się od "ataków" na rząd.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane