Marcinkiewicz przekazał prezydentowi dokument ze składem rządu

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 31-10-2005, 09:28

Dokumenty zawierające skład rządu desygnowanego na premiera Kazimierza Marcinkiewicza (PiS) trafiły w poniedziałek rano do prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego - potwierdził szef gabinetu prezydenta Waldemar Dubaniowski. Zaprzysiężenie Rady Ministrów planowane jest na godz. 13.

Dokumenty zawierające skład rządu desygnowanego na premiera Kazimierza Marcinkiewicza (PiS) trafiły w poniedziałek rano do prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego - potwierdził szef gabinetu prezydenta Waldemar Dubaniowski. Zaprzysiężenie Rady Ministrów planowane jest na godz. 13.

Jak informował wcześniej Marcinkiewicz, w skład rządu wejdzie 17 ministrów.  

Jeszcze w poniedziałek odbyć się ma pierwsze posiedzenie rząd Marcinkiewicza, na którym, według niego, omawiane będą sprawy związane z działaniem rządu i z wdrożeniem prezydenckiego kodeksu etycznego; kodeks ten Marcinkiewicz otrzymał na początku października od Lecha Kaczyńskiego.

Po powołaniu w poniedziałek rządu przez prezydenta, nowy premier będzie miał dwa tygodnie (najpóźniej do 13 listopada) na przedstawienie Sejmowi programu działania Rady Ministrów wraz z wnioskiem o udzielenie rządowi wotum zaufania.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane