Marcinkiewicz: Rozmowy ws. budżetu UE są trudne

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 02-12-2005, 12:46

Premier Kazimierz Marcinkiewicz ocenił w piątek w Budapeszcie, w rozmowie z dziennikarzami, że spotkanie szefów rządów państw Grupy Wyszehradzkiej z brytyjskim premierem Tonym Blairem było bardzo trudne i ważne, ale było to tylko spotkanie robocze.

Premier Kazimierz Marcinkiewicz ocenił w piątek w Budapeszcie, w rozmowie z dziennikarzami, że spotkanie szefów rządów państw Grupy Wyszehradzkiej z brytyjskim premierem Tonym Blairem było bardzo trudne i ważne, ale było to tylko spotkanie robocze.

"Prezydencja brytyjska przygotowuje nadal projekt budżetu Unii Europejskiej na lata 2007-2013. Ciągle tej propozycji jeszcze nie ma" - podkreślił premier. Dodał, że Polska cały czas podtrzymuje swoje stanowisko, namawiając do solidaryzmu. Marcinkiewicz zaznaczył, że na spotkaniu nie było mowy o żadnych konkretnych liczbach.

Brytyjski premier Tony Blair powiedział w piątek na konferencji prasowej, że dla dobra nowych krajów Unii trzeba się dogadać w grudniu w sprawie budżetu na lata 2007-2013.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Marcinkiewicz: Rozmowy ws. budżetu UE są trudne