Marcinkiewicz: sprawa decyzji KNB ma wymiar symboliczny

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 10-03-2006, 18:02

Sprawa decyzji Komisji Nadzoru Bankowego w kwestii wniosku UniCredito, ma także wymiar symboliczny - ocenił w piątek w Sejmie premier Kazimierz Marcinkiewicz.

Sprawa decyzji Komisji Nadzoru Bankowego w kwestii wniosku UniCredito, ma także wymiar symboliczny - ocenił w piątek w Sejmie premier Kazimierz Marcinkiewicz.

    "Decyzja w tej sprawie musi być wydana z wykorzystaniem wszystkich instytucji do tego powołanych w sposób odpowiedni i do końca zgodny z prawem. Dlatego, aby inwestorzy, którzy przyjeżdżają do Polski mieli pewność, że czasy, w których w Polsce coś można +było załatwić+ skończyły się" - powiedział Marcinkiewicz.

Dodał, że spór o środową decyzję KNB o wykluczeniu wiceministra finansów Cezarego Mech "jest sporem o to, czy decyzje w niezależnych instytucjach państwa są podejmowane zgodnie z prawem". Według premiera, wykluczając Mecha KNB złamała prawo.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Marcinkiewicz: sprawa decyzji KNB ma wymiar symboliczny