Marcinkiewicz w Radiu Maryja o programie gospodarczym

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 06-11-2005, 11:03

Jeżeli szybko zostanie wdrożony program gospodarczy rządu, to "już w przyszłym roku będzie odczuwalna poprawa, chociaż jeszcze nie będzie dobrze" -przekonywał w nocy z soboty na niedzielę w programie Radia Maryja premier Kazimierz Marcinkiewicz.

Jeżeli szybko zostanie wdrożony program gospodarczy rządu, to "już w przyszłym roku będzie odczuwalna poprawa, chociaż jeszcze nie będzie dobrze" -przekonywał w nocy z soboty na niedzielę w programie Radia Maryja premier Kazimierz Marcinkiewicz.

     Wraz z premierem w audycji, z telefonicznym udziałem słuchaczy, wzięli udział: minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro i minister - koordynator ds. służb specjalnych Zbigniew Wassermann. Premier skoncentrował się na programie gospodarczym rządu, a ministrowie - na swoich planach i zadaniach.

    "Jestem przekonany, że jeżeli program gospodarczy zostanie wdrożony lada dzień, to już w przyszłym roku będzie odczuwalna poprawa, chociaż jeszcze nie będzie dobrze. Nie chcę nikogo okłamywać i rzucać słów na wiatr, ale będziemy czuli, że w polskiej gospodarce coś się zmienia i mamy wzrost gospodarczy" - powiedział Marcinkiewicz.

    Premier zwrócił uwagę, że program rządu nastawiony jest na tworzenie nowych miejsc pracy. "My chcemy przez tworzenie nowych miejsc pracy naprawić finanse publiczne, rozruszać polską gospodarkę, wprowadzić ją na ścieżkę szybkiego i stabilnego rozwoju" - podkreślił.

    Marcinkiewicz wskazał, że przede wszystkim konieczne jest wspieranie rozwoju  małych i średnich przedsiębiorstw, m.in. przez uwolnienie ich od biurokratycznych obciążeń.

    "Druga sprawa - to jest kwestia kosztów pracy. Chodzi o obniżenie podatku dochodowego od osób fizycznych z 19 na 18 proc. i uproszczenie VAT, ale stawki powinny pozostać mniej więcej takie jakie są - 7 proc. na lekarstwa i żywność oraz 22 proc. na pozostałe artykuły. Chcemy wprowadzić ulgi w podatku dochodowym od osób fizycznych i prawnych, wprowadzić ulgi w składkach na ZUS, gdzie będą tworzone miejsca pracy" - mówił.

Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
×
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.

    Szef rządu zapowiedział stworzenie takich samych warunków dla inwestorów krajowych, jak i zagranicznych, którzy obecnie często są uprzywilejowani.

    "Będziemy też namawiali Narodowy Bank Polski i Radę Polityki Pieniężnej, by przy podejmowaniu decyzji brały pod uwagę nie tylko inflację, ale również  rozwój gospodarczy. Stopy procentowe w Polsce muszą być niższe. Jestem przekonany, że zaraz po uzyskaniu wotum zaufania, jeszcze w listopadzie, będzie pole by dalej stopy obniżyć. Dzięki temu będziemy mieli tańsze kredyty, mogli więcej inwestować, będzie lepszy obrót gospodarczy" - powiedział Marcinkiewicz.

    Na zakończenie audycji ze studiem radiowym telefonicznie połączyli się dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk i prowincjał redemptorystów o. Zdzisław Klafka.

    "Myślę, że jest to historyczne spotkanie. Pierwszy raz rządzący wychodzą do ludzi, do rodaków w ojczyźnie i w świecie. Jest normalny dialog, coraz bardziej dążymy do normalności (...) Życzymy siły i żeby wam się wszystko udało, żeby wszyscy Polacy chcieli wspierać, a nie rozrabiali. Dla mnie jest takie przykre, że w mediach tak się atakuje pana premiera" - powiedział o. Rydzyk.

    Ojciec Klafka podziękował premierowi i ministrom, za to, że "zechcieli zaszczycić swoją obecnością Radio Maryja i zapragnęli dialogu z ludźmi, którzy uważają, że tworzą rodzinę Radia Maryja". "Nie wszyscy chcą rozmawiać, bo akurat tę część Polaków uważają za +ciemnogórd+, że jest to margines społeczny"- dodał przełożony polskich redemptorystów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane