Marcinkiewicz: wspieramy KE w staraniach o dobry budżet

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 23-11-2005, 15:34

Wspieramy Komisję Europejską w jej staraniach o dobry budżet dla całej Unii i dla nowych państw członkowskich - powiedział w środę w Brukseli premier Kazimierz Marcinkiewicz na wspólnej konferencji prasowej z szefem KE Jose Manuelem Barroso.

Wspieramy Komisję Europejską w jej staraniach o dobry budżet dla całej Unii i dla nowych państw członkowskich - powiedział w środę w Brukseli premier Kazimierz Marcinkiewicz na wspólnej konferencji prasowej z szefem KE Jose Manuelem Barroso.

    Marcinkiewicz dodał, że wspólne działania winny doprowadzić do sukcesu i porozumienia w sprawie budżetu Unii na lata 2007-2013. Przypomniał, że w tym roku mija 25-rocznica powstania polskiej "Solidarności". "Budżetowi UE solidarność jest potrzebna. Trudno wyobrazić sobie, by w tę rocznicę nie doprowadzić do tej solidarności" - powiedział polski premier.

    Także Barroso podkreślał, że będzie zachęcał kraje członkowskie UE i Wielką Brytanię, która przewodniczy w tym półroczu Unii, do uzyskania porozumienia w sprawie budżetu jeszcze w grudniu br. "Musimy mieć budżet tak szybko jak to możliwe, jest to ważne także dla nowych krajów członkowskich - zaznaczył szef Komisji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane