Marcinkiewicz: Zmiana stanowiska Tuska to dobry prognostyk

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 20-01-2006, 10:47

Premier Kazimierz Marcinkiewicz uważa, że zmiana stanowiska lidera PO Donalda Tuska po rozmowie z prezydentem Lechem Kaczyńskim w sprawie koalicji z PiS to dobry prognostyk.

Premier Kazimierz Marcinkiewicz uważa, że zmiana stanowiska lidera PO Donalda Tuska po rozmowie z prezydentem Lechem Kaczyńskim w sprawie koalicji z PiS to dobry prognostyk.

"Mam nadzieję, że rozmowy te pokażą (chodzi o zapowiadany na piątek ciąg dalszy rozmów prezydenta z PO - PAP), że zarówno panu prezydentowi, PiS, jak i mojemu rządowi zależy na tym, by ustabilizować sytuację w Polsce, by opanować ten chaos, do którego opozycja doprowadziła" - powiedział w piątek premier w Radiu Zet.

Według Marcinkiewicza pakt stabilizacyjny zaproponowany przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego "to jedyne rozwiązanie, by sprawy Polski posuwać do przodu". Premier dodał, że jego zdaniem "opozycja nie zaproponowała żadnego konstruktywnego rozwiązania tej sytuacji".

"Dla nich jedyna rzecz to jak najszybciej uchwalić byle jaki budżet, by tylko uchronić się przed ewentualnością wcześniejszych wyborów" - podkreślił premier.

Przyznał, że zarówno on, jak i jego rząd boją się głosowania nad budżetem. Powodem tego strachu są m.in. poprawki zgłoszone przez Platformę. Marcinkiewicz nazwał je w piątek "poprawkami paraliżującymi państwo". "Budżet to nie jest bieg na 100 metrów. Tu trzeba wszystko sprawdzić i policzyć. Być może my nie będziemy w stanie rządzić, jeśli ten budżet w takim stanie zostanie uchwalony. To jest totalne szkodnictwo" - powiedział Marcinkiewicz.

Premier podkreślił, że PiS "nieustająco modernizuje rząd, by program naprawy państwa mógł być realizowany". Przypominał, że w jego rządzie zasiadają prof. Zbigniew Religa i prof. Zyta Gilowska - nie związani wcześniej z PiS. Dodał, że jest także możliwa "zmiana rządu po to, by nastąpiła stabilizacja; po to, by Polska mogła wejść na drogę rzeczywistej naprawy". 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane