Marek Borowski będzie kandydował na prezydenta

Polska Agencja Prasowa SA
09-03-2005, 10:16

Szef SdPl Marek Borowski ponownie oświadczył w środę, że będzie kandydował na prezydenta. "Nic się nie zmienia w tej sprawie" - powiedział w środę PAP. Zdementował też nieoficjalne informacje, że jest gotów zrezygnować z kandydowania na rzecz marszałka Sejmu Włodzimierza Cimoszewicza (SLD).

Szef SdPl Marek Borowski ponownie oświadczył w środę, że będzie kandydował na prezydenta. "Nic się nie zmienia w tej sprawie" - powiedział w środę PAP. Zdementował też nieoficjalne informacje, że jest gotów zrezygnować z kandydowania na rzecz marszałka Sejmu Włodzimierza Cimoszewicza (SLD).

    We wtorek wieczorem szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej Józef Oleksy oświadczył, że nie będzie kandydował w wyborach prezydenckich, jeśli tak samo postąpią szefowie innych partii lewicowych.

    "Mogę oświadczyć w odpowiedzi na to, że nie będę ubiegał się o stanowisko przewodniczącego SLD, o ile pan Józef Oleksy zrezygnuje z tego stanowiska" - ironizował Borowski.

    Odnosząc się do pojawiających się w mediach nieoficjalnych informacji, że w rozmowie z szefem klubu SLD Krzysztofem Janikiem zgodził się na wycofanie się z kandydowania na rzecz Cimoszewicza, Borowski oznajmił: "Nie było takiej rozmowy".

    Marszałek Sejmu Włodzimierz Cimoszewicz zadeklarował w środę w radiowych "Sygnałach Dnia", że nie planuje udziału w wyborach prezydenckich.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Marek Borowski będzie kandydował na prezydenta