Marek Cichocki doradcą prezydenta ds. unijnych

opublikowano: 12-01-2007, 12:21

Ekspert z Centrum Europejskiego Natolin dr Marek Cichocki został doradcą społecznym prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Ekspert z Centrum Europejskiego Natolin dr Marek Cichocki został doradcą społecznym prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Będzie mu doradzał w sprawach związanych z Traktatem Konstytucyjnym i przyszłością Unii Europejskiej - powiedział wiceszef biura prasowego Kancelarii Prezydenta Marcin Rosołowski.

Cichocki pełni funkcję doradcy prezydenta od czwartku.

"Mam nadzieję, że podczas prezydencji niemieckiej uda się zdefiniować podstawowe problemy jakie wiążą się z Traktatem Konstytucyjnym, zdefiniować różne stanowiska państw członkowskich w sprawie Traktatu" - powiedział Cichocki w piątek PAP.

Jak dodał, ma też nadzieję, że będzie okazja, aby wyjść poza ramy dyskusji o konstytucji europejskiej i porozmawiać "na temat przyszłości Wspólnoty 27 państw, która może w przyszłości jeszcze się powiększy".

Według zapowiedzi podsekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta Andrzeja Krawczyka, w 2007 r. Polska chce konstruktywnie uczestniczyć w pracach nad przyszłością Traktatu Konstytucyjnego UE.

Przewodniczące w tym półroczu pracom Unii Niemcy rozpoczynają dwustronne konsultacje z krajami członkowskimi UE, tak, by w czerwcu przedstawić przynajmniej zarys zmienionego i możliwego do przyjęcia przez wszystkich projektu traktatu konstytucyjnego. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane