Marginalne znaczenie 2150 punktów na WIG20

Michał Pietrzyca, analityk DM BOŚ
opublikowano: 06-08-2019, 20:06

Dzisiejszą sesją zawładnęły taniejące walory PKO (-0,83%), PZU (-0,81%), PKN (-2,17%), PGN (-2,69%), DNP (-0,63%) i CCC (-2,07%) z łączną aktywnością na poziomie blisko 460 mln złotych.

 Na szerokim rynku aktywna podaż przeceniła z łatwością akcje takich spółek jak KRUK (-2,31%), BENEFIT (-2,52%) czy CIECH (-2,85%). Dosyć tragiczną sesję zaliczył również COMP z dwucyfrową zniżką rzędu 11%. Z kolei genialną zmianę in-plus wypracowały dziś walory BUDIMEX (+5,15%) z obrotem rzędu 506 tys. zł. Z dużych firm prawdziwą gwiazdą był ALIOR, gdzie na koniec dnia osiągnął +9,16%. Na wzrostowo rozgrywanych walorach było o tyle trudniej, że duże spółki po wczorajszej, krwawej sesji w USA dalej próbowały się przeceniać, co rzutowało na kondycję mniejszych akcjogramów. Tym bardziej należy im się uznanie, że na skomplikowanej transakcyjnie sesji dowiozły mocno pozytywne wyniki do końca dnia.

Pamiętajmy jednak, że Wig20 znajduje się nadal pod wpływem ryzyk nowej odsłony wojny celnej USA – Chiny. A do tego prawdopodobnie zagraniczny kapitał wycenia inne mniej transparentne czynniki ryzyka, takie jak prognozowane wyniki finansowe firm notowanych na GPW. Ponadto długofalowe wykresy stawiają na dalszą presję podaży a zatem bariera 2150 punktów powinna mieć tylko marginalne znaczenie w notowaniach Wig20. Tegoroczne dołki są na celowniku sprzedających, natomiast wyraźna projekcja Fibonacciego oraz zasada nieregularności fal stawiają na weryfikowanie długofalowej siły rynku byka, co grozi testem w przypadku Wig20  okolic 2050 - 1985 punktów. Na ten moment podaż posila się wizją podwyższonych poziomów cła rzędu 25% na chiński import, ale to tylko straszak w procesie negocjacyjnym USA – Chiny. Niemniej jednak czytany jest także w kategoriach ryzyka i właśnie taką opcję po części wyceniają teraz uczestnicy globalnego rynku finansowego.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Pietrzyca, analityk DM BOŚ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy