Marihuana legalna w Kanadzie

opublikowano: 17-10-2018, 22:00

To drugi kraj, po Urugwaju, w którym rekreacyjne używanie cannabisu jest legalne — poinformował portal BBC News.

Prawo, które pozwala na jego legalną sprzedaż i zakup, weszło w życie w środę. Legalne jest też posiadanie aż 30 gramów miękkiego narkotyku. W kraju ruszyły kampanie informujące o nowych przepisach.

— Moim marzeniem było zostać pierwszym człowiekiem, który kupi legalnie gram cannabisu w Kanadzie. I udało się — mówi fan „palenia zioła” Ian Power, mieszkający na wyspie Nowa Funlandia, gdzie przed sklepem oferującym sprzedaż marihuany w nocy ustawiły się kolejki.

Na świecie marihuana jest uważana za narkotyk. Z badań wynika, że ma silne działanie na komórki mózgu i choć wpływa na dobre samopoczucie podczas jej zażywania, jej częste i długotrwałe palenie może wywoływać zaburzenia psychiczne. Medyczna marihuana, używana m.in. do uśmierzania bólu, jest w Kanadzie legalna już od 2001 r. W Europie najbardziej liberalne prawo narkotykowe ma Holandia, gdzie marihuanę można kupić i palić w wyznaczonych miejscach, w tzw. coffeshopach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy