Mario Draghi umocnił euro

Łukasz Ogórek, DM IDMSA
opublikowano: 09-07-2013, 11:42

Poniedziałek upłynął pod dyktando euro, mimo słabych danych z Niemiec. O godz. 12 opublikowane zostały dane nt. produkcji przemysłowej.

W ujęciu miesięcznym, jak i rocznym niemiecka produkcja przemysłowa zmniejszała się o 1%. Mimo tak słabych danych euro zyskiwało do dolara a pozytywny sentyment na europejskiej walucie podtrzymał Mario Draghi. Po południu prezes EBC w swoim wystąpieniu potwierdził politykę utrzymywania stóp procentowych na dotychczasowym poziomie z możliwością obniżki w zależności od sytuacji gospodarczej i stan ten ma być trwać przez długi okres czasu. Mario Draghi jest optymistycznie nastawiony do najbliższych miesięcy podkreślając, iż sytuacja makro w strefie euro jest obecnie znacznie lepsza niż rok temu, nadal jednak pozostaje sporo problemów do rozwiązania. Jednym z takich pozostaje Grecja, która otrzyma kolejną transze wsparcia dla gospodarki w wysokości 3 mld euro o czym zadecydowali unijni ministrowie UE obradujący w Brukseli. Wtorek pozostaje dniem oczekiwania na jutrzejszy wynik posiedzenia FOMC oraz wieczorne wystąpienie szefa FEDu. Rynki nie spodziewają się niczego nowego, a Ben Bernanke zapewne potwierdzi ostatnie decyzje Komitetu Otwartego Rynku o ograniczaniu luzowania ilościowego w postaci stopniowego zmniejszania zakupów aktywów.


EURUSD

Na wykresie 8 godzinnym EURUSD znajduje się w trendzie spadkowym. Obecnie mamy korektę wzrostową. Najbliższe wsparcie wyznacza ostatni dołek na poziomie 1,2803. Najbliższy opór wyznacza kijun sen na poziomie 1,2953.

USDPLN

Na wykresie dziennym USDPLN znajduje się w trendzie wzrostowym. Najbliższe wsparcie stanowi tenkan  sen na poziomie 3,3326. Najbliższy opór stanowi szczyt z września 2012 roku na poziomie 3,3713.

GBPUSD

Na wykresie dziennym GBPUSD znajduje się w silnym trendzie spadkowym. Najbliższy opór wyznacza tenkan sen na poziomie 1,5101. Najbliższe wsparcie wyznacza ostatni dołek na poziomie 1,4856.

USDJPY

Na wykresie 8 godzinnym USDJPY znajduje się w trendzie wzrostowym. Najbliższe wsparcie wyznacza tenkan sen na poziomie 100,70. Najbliższy opór wyznacza ostatni szczyt na poziomie 101, 52.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Ogórek, DM IDMSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Mario Draghi umocnił euro